Alexandra Svobodová Gálová

Praha 7 - Letná
Artual - umělecká škola Praha 7
Letohradská 62
+420 776 051 610
alexandra.galova@me.com

CO JE PILATES

    ..cvičení..životní styl..léčení..forma umění? 

od všeho trochu. Jedná se o propracovaný cvičební program ovlivńující držení těla, svalové dysbalance, posilující i protahující všechny svalové skupiny. Vychází ze vztahu mysli a těla (řadí se mezi tzv. body&mind cvičení).  
 
    Pilates propracovává tzv. "powerhouse"- svalový korzet po obvodu těla mezi pánví a spodními žebry. Obsahuje soubor variabilních cviků, které procvičí tělo od hlavy až k patě. Podstatou je nízký počet opakování s důrazem na precizní provedení každého pohybu. Po rozcvičce se střídají polohy vestoje, vsedě, vleže na podložce (MAT), přičemž při cvičení zvyšujeme své tělesné uvědomění zapojením mysli, plnou koncentrací na přítomný okamih, na své tělo a pocity..
 
    Každý cvik provádí následující principy: dýchání (dech vede pohyb), koncentrace (soustředění se na právě probíhající pohyb), kontrola, centrum síly - "powerhouse (každý pohyb vychází ze silného centra), přesnost, plynulost pohybu, rovnováha. 
 
    Mnozí lékaři doporučují pilates jako pokračování rehabilitace po úrazech nebo chronických bolestech, zejména zad. Pilates skvěle doplňuje všechny pohybové aktivity a pomáhá nám vypadat lépe, pohybovat se lépe a co je nejdůležitější - cítit se lépe. 
 

    Přiďte se o jeho účincích sami přesvědčit..